Bezpłatna Dostawa
30-dniowe Zwroty Bez Kłopotów
12-miesięczna Gwarancja
Popularny
(1)
off
zł1359.99
1359.99
Zarejestrowana cena promocyjna Rabat po rejestracji
1359.99
Zapisać
Konto inne niż PRO
w magazynie.
(1)
off
zł2243.99
2243.99
Zarejestrowana cena promocyjna Rabat po rejestracji
2243.99
Zapisać
Konto inne niż PRO
w magazynie.

Brak wyników

Maszyna do Szlifowania Klejnotów

Odblokowanie precyzji: maszyny do fazowania VEVOR dla entuzjastów klejnotów


Maszyna do fasetowania to narzędzie, które pozwala użytkownikowi nakładać gładkie fasety na element mineralny. Zaawansowanie maszyn może być różne – od prostych maszyn z kołkami ościeżnicowymi po bardziej wyrafinowane, dostępne na rynku urządzenia, które kosztują dużo pieniędzy.


VEVOR, firma znana ze swojego zaangażowania w doskonałość i kreatywność, zyskała sławę wśród entuzjastów kamieni szlachetnych, tworząc maszyny do fasetowania, które wydobywają prawdziwą jasność z każdego kamienia szlachetnego.


Główne elementy maszyny do fasetowania


The maszyna do fasetowaniaGłównym elementem jest zespół masztu. Trzpień ściernicy, silnik napędzający trzpień, zbiornik ociekowy i przełączniki sterujące stanowią pozostałą część podstawowej konstrukcji maszyny.


Altanka


Podobnie jak środkowy występ odtwarzacza albumów, do którego wkładana jest płyta, zamiast używać płyty, umieszcza się na niej okrążenie lub tarczę szlifierską, a trzpień obraca się tak, aby był dokładnie płaski.


Silnik


Silnik zwykle umieszcza się pod maszyną i mocuje do trzpienia na kilka sposobów. Wszystkie silniki mają składową prędkości; niektóre mogą obracać się zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.


Zbiornik kroplowy


Zbiornik ociekowy ma dwa zastosowania. W momencie zetknięcia się materiału szorstkiego z zakładką wytwarza się ciepło, które może uszkodzić zakładkę i spowodować pęknięcia naprężeniowe w kamieniu.


Dzięki zbiornikowi ociekowemu użytkownik może regulować szybkość ociekania urządzenia i umieszczać je na kolanach, bliżej lub dalej od trzpienia.


Wdychanie pyłu powstałego po mieleniu minerałów może spowodować chorobę płuc. Woda gromadzi cząstki i przepływa do zawiesiny, która spływa do gumowego pojemnika znajdującego się pod i wokół okrążenia. Rura odpływowa z tego pojemnika przechodzi do innego pojemnika.


Maszt


W podstawę maszyny wkładany jest pionowy słupek, który podtrzymuje zespół. Aby mieć pewność, że słupek będzie ustawiony prostopadle do zakładki, należy go dokładnie obrobić.


Dzięki temu kąty faset zostaną wybrane i ustawione pod właściwym kątem. Nieprawidłowo ustawiony kąt może spowodować, że kamień szlachetny będzie półprzezroczysty lub martwy, a nie błyszczący.


Koło indeksowe


Kamień szlachetny wykazuje pewną symetrię, patrząc z góry. Symetria okrągłego brylantowego diamentu jest zwykle ośmiokrotna. Aby wyciąć fasety wokół kamienia, pióro należy obrócić wzdłuż jego długiej osi.


Jest to możliwe precyzyjnie i powtarzalnie dzięki kołu indeksującemu.


Jak wybrać najlepszą maszynę do fasetowania


Wybór idealnej maszyny do fasetowania jest trudnym i indywidualnym wyborem. Przed podjęciem decyzji musisz ocenić wiele atrybutów kilku maszyn, aby określić, które z nich są najważniejsze dla twojego doświadczenia w facetingu.


Powtarzalność


Oznacza to, że za każdym razem te same działania dają ten sam rezultat wyciąć kamień. Za każdym razem, gdy chcesz stworzyć okrągły brylant, nie jest konieczne rozpoczynanie od zera.


Powtarzalność wskazuje również, że podczas wykonywania cięć istnieje pewien punkt odniesienia, na którym można oprzeć się.


Niezawodność


Oznacza to, że zakup nowej maszyny będzie nadal działać po roku, pięciu, dziesięciu latach, a w idealnym przypadku dwudziestu lub więcej lat.


Jeśli dobrze się nimi zajmiesz, większość maszyn do fasetowania ma długą żywotność. Dokładność przez cały okres użytkowania urządzenia i wszelkich dołączonych akcesoriów to kolejny aspekt niezawodności.


Prędkość


Jest to miara szybkości cięcia kamienia. Główną trudnością w porównywaniu maszyn do fasetowania będzie znalezienie właściwej równowagi pomiędzy dokładnością i szybkością.


Dokładność


Odnosi się to do tego, jak dobrze maszyna wytwarza nieskazitelne cięcie kamienia. Zatrudniamy maszyny do fasetowania klejnotów ponieważ niezwykle trudno jest stworzyć rękami proste twarze na skale.


Koszt


Koszt będzie dla Ciebie istotnym czynnikiem decydującym, podobnie jak szybkość i dokładność. Koszt zapewnia nam całkowity koszt nowej maszyny, w tym koszty wysyłki, cła importowe i koszty akcesoriów.


Jak fasetować kamienie szlachetne

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym artystą lapidarium, wycinanie kamieni szlachetnych może być zabawnym i satysfakcjonującym zajęciem. Możesz ciąć i polerować kamienie szlachetne w domu, korzystając z różnych metod i sprzętu, w tym maszyn do szlifowania, ręcznych narzędzi do cięcia i diagramów fasetowania do pobrania.


Wybór diagramu fasetowania jest jednym z początkowych zadań w fasetowaniu kamieni szlachetnych. Podobnie jak plany, diagramy fasetowania zapewniają precyzyjne kształty i kąty, w które można wyciąć kamień szlachetny.


Kiedy już masz diagram fasetowania, możesz zacząć przygotowywać kamień szlachetny do cięcia. Przed rozpoczęciem pracy z kryształem ametystu konieczne jest oczyszczenie i usunięcie wszelkich cząstek i brudu z powierzchni kryształu ametystu.


Następnie możesz wyrzeźbić postrzępiony kamień w bardziej wykonalny rozmiar i uformować go za pomocą piły lub innego narzędzia tnącego. Kiedy będziesz przygotowany do rozpoczęcia cięcia, możesz precyzyjnie wyciąć fasety kamienia szlachetnego za pomocą maszyny do fasetowania.


Do kształtowania i polerowania kamienia szlachetnego maszyny do fasetowania wykorzystują obrotowe okrążenie i niektóre tarcze tnące z diamentowymi końcówkami. Wysoki połysk można uzyskać po przycięciu kamienia szlachetnego za pomocą tarczy polerskiej lub pasty polerskiej.


Dodatkowo kamienie szlachetne można rzeźbić lub grawerować metodami lapidarnymi, takimi jak wklęsło lub grawerowanie.


Dlaczego warto wybrać maszyny do fasetowania VEVOR?


Maszyny do fazowania VEVOR są pomnikiem precyzji i pomysłowości lapidarnego rzemiosła; podniosą Twoją wiedzę w zakresie cięcia klejnotów. Dlaczego wybrać VEVOR? Najwyższa dokładność w połączeniu z najnowocześniejszą technologią gwarantuje, że każdy szczegół będzie doskonały.


Maszyny VEVOR są projektowane z dużą starannością i dbałością o szczegóły, dzięki czemu są na tyle wszechstronne, że nadają się zarówno dla doświadczonych rzemieślników, jak i początkujących. Możesz w pełni wykorzystać potencjał każdego kamienia szlachetnego dzięki jego solidnej konstrukcji i intuicyjnemu projektowi.


Oprócz samej maszyny, zaangażowanie firmy VEVOR w jakość gwarantuje niezawodność, wytrzymałość i płynne wprowadzenie do branży szlifowania klejnotów.


Często zadawane pytania dotyczące maszyn do fazowania


Czy maszyny do fasetowania są przenośne?


Waga i rozmiar maszyn do szlifowania są różne. Chociaż niektóre typy mogą być bardziej stacjonarne, inne mogą być lekkie i przenośne. Podejmując decyzje, zastanów się, gdzie pracujesz i czy przenośność ma dla Ciebie znaczenie.


Czy mogę używać maszyn do szlifowania do innych prac lapidarnych?


Określone maszyny mogą mieć dodatkowe funkcje lub akcesoria do czynności takich jak kształtowanie lub cięcie kaboszonów, mimo że ich głównym celem nadal jest fasetowanie kamieni szlachetnych. Aby przekonać się, jak wszechstronny jest ten gadżet, przejrzyj jego specyfikację.


Jakie rodzaje kamieni szlachetnych można fasetować za pomocą tych maszyn?


Różne kamienie szlachetne, takie jak diamenty, szmaragdy, rubiny, szafiry i wiele kolorowych kamieni szlachetnych, można ciąć za pomocą sprzętu do fasetowania. Pożądany wynik, twardość i przejrzystość wpływają na wybór kamienia szlachetnego.